رشوه آمریکا به اپراتورهای برزیل برای همکاری با رقبای هواوی

منبع: مهر
به گفته یک دیپلمات برزیلی، دولت آمریکا سرمایه ای در اختیار اپراتورهای مخابراتی این کشور قرار می دهد تا برای توسعه ۵G با شرکت های رقیب هواوی همکاری کنند.
 
 به نقل از گیزموچاینا،  در اوایل هفته جاری یک دیپلمات ارشد آمریکایی در برزیل فاش کرد دولت آمریکا سرمایه ای در اختیار شرکت های مناطق مختلف قرار می دهد تا تجهیزات شبکه ۵G را از رقبای هواوی بخرند.
 
طبق گزارشی جدید، آمریکا در اپراتورهای مخابراتی برزیل و کشورهای دیگر سرمایه گذاری می کند تا به این ترتیب از خرید تجهیزات ۵G هواوی توسط آنها جلوگیری کند.
 
به گفته تاد چپمن سفیر آمریکا در برزیل، نوکیا، اریکسون و سامسونگ به عنوان جایگزین هایی برای  هواوی در نظر گرفته شده اند. «شرکت سرمایه گذاری توسعه بین المللی ایالات متحده» (DFC) این سرمایه را به شرکت های خارجی اختصاص می دهد. شرکت سرمایه گذاری توسعه بین المللی ایالات متحده یک سازمان دولتی است که وظیفه سرمایه گذاری در پروژه های توسعه ای بخش خصوصی را برعهده دارد.
 
در این میان چپمن  هواوی  را شریکی غیرقابل اعتماد برای توسعه شبکه ۵G در سراسر جهان معرفی کرد. این درحالی است که شرکت چینی مذکور، بزرگترین تهیه کننده تجهیزات مخابراتی در جهان به حساب می آید.
 
بیش از ۲۰ سال از شروع فعالیت هواوی در برزیل می گذرد. این شرکت چینی برای آزمایش شبکه ۵G با اپراتورهای محلی در این کشور همکاری می کند. مهمترین شرکای هواوی در برزیل، تلفونیکا برزیل، تی آی ام ، کلارو( متعلق به آمریکا موویل) و او آی اس آ هستند.
 
پیش از این آمریکا از ابزارهای دیگری برای فشار به هواوی استفاده کرده بود. در ماه می ۲۰۱۹، وزارت بازرگانی آمریکا هواوی را در فهرست سیاه خود قرار داد و شرکت های فناوری از جمله گوگل را از همکاری با آن منع کرد. در این اواخر نیز اعلام کرد شرکت های تراشه سازی که از منابع آمریکایی برای تولید محصول استفاده می کنند، برای همکاری با هواوی باید اجازه دریافت کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/113355/

Code: 113355