تحقیقات جدید در مورد انحصارطلبی گوگل در اروپا

منبع: مهر
 
 
 
رگولاتوری های چند کشور اروپایی به دنبال تحقیقات تازه از گوگل هستند تا مشخص شود آیا این شرکت با خرید فیت بیت اقدامی انحصارطلبانه و ناقض حریم شخصی انجام داده یا خیر.
 
 به نقل از ورج، گوگل سال گذشته از خرید شرکت فیت بیت با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار خبر داد. فیت بیت به علت تولید مچ بندهای هوشمند ردگیری سلامت و برنامه ریزی فعالیت‌های ورزشی شهرت دارد و مقامات اروپایی بیم دارند این خرید موجب انحصار جدی گوگل در زمینه تولید این محصول شود.
 
همچنین این نگرانی وجود دارد که خرید فیت بیت توسط گوگل موجب دسترسی و سوءاستفاده این شرکت از اطلاعات خصوصی میلیون‌ها خریدار مچ بندهای هوشمند این شرکت شود و با توجه به سابقه سیاه گوگل در زمینه بهره گیری های تجاری و اطلاعاتی از داده‌های شخصی کاربران، مشخص نیست گوگل این بار با این اطلاعات چه می‌کند.
 
گوگل قصد داشت فرایند خریداری فیت بیت را تا سال ۲۰۲۰ تکمیل کند. اما اعتراض‌ها به این شرکت و اعلام نگرانی‌ها باعث شده تا این روند به تأخیر بیفتد. پیش از این اتحادیه اروپا پرسش نامه‌ای ۶۰ صفحه‌ای را برای گوگل و چند رقیب فیت بیت ارسال کرده بود و از آنها خواسته بود تا در مورد سرنوشت این خرید بر بازار محصولات دیجیتال حوزه ورزش و سلامت اظهارنظر کنند.
 
رگولاتورهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌گویند با دریافت پاسخ‌ها تا ۲۰ جولای در این زمینه تصمیم گیری می‌کنند و نتیجه نهایی را ظرف چهار ماه آینده اعلام خواهند کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/113692/

Code: 113692