اعلام خاموش کردن شبکه تریجی AT&T باعث ایجاد سردرگمی شده

ATT-Office-2-770x285.jpg
 
ICTna.ir - شبکه تلفن همراه آمریکایی AT&T اعلام کرده قصد دارد شبکه نسل سه (3G) خود را خاموش کند. این اعلام باعث سردرگمی برخی از مشترکین این اپراتور شده، آنها از خود میپرسند حالا لازم است گوشی تلفن همراه جدیدی بخرند؟
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در انجمنهای آنلاین مشتریان این اپراتور، مشترکین در تلاش هستند بفهمند آیا خرید یک گوشی تلفن جدید به آنها تحمیل خواهد شد یا نه. 
 
این گزاره صحیح است که AT&T به دنبال خاموش کردن شبکه 3G خود است. طبعا مشترکینی که گوشی هایشان از مکالمات با کیفیت اچ دی (VoLTE) پشتیبانی میکنند به تعویض گوشی نیازی ندارند. البته براساس اعلام AT&T، شبکه تریجی این اپراتور تا سال 2022 همچنان روشن خواهد بود.
 
روی وبسایت این اپراتور، اطلاعاتی در مورد این تصمیم و اثرات آن داده شده، اما به نظر میرسد این اقدام برای برخی از مشترکین کافی و قانع کننده نبوده و یا آنها پیام متفاوتی از آن برداشت کرده اند.
 
این وضعیت هم یکی دیگر از نقصان های روابط عمومی و شیوه اطلاع رسانی اپراتورهای موبایل آمریکا را عیان کرده است. خاموش شدن تریجی برای برخی از مشترکین به معنای خاموش شدن شبکه تلفن همراه القا شده است.
 
فرکانس تریجی یک دارایی گرانبها برای توسعه شبکه های 4G و 5G به حساب می آید.
 
AT&T در حال حاضر مالک طیف 3G در باند 850 مگاهرتز و 1900 مگاهرتز است که قبل از تقویت بخش های شبکه LTE Advanced و 5G ، دوباره پیکربندی مجدد آن را انجام داده است. این شرکت قبلاً و در ژانویه سال 2017 شبکه 2G خود را خاموش کرده بود تا طیف های فرکانسی خود را برای شبکه های نسل بالاتر از جمله 5G آزاد کند ، هرچند که این کار، در آن زمان به روشی مؤثرتر از آنچه امروز می بینیم مدیریت شده است.
 
این بحران سوبرداشت از شیوه اطلاع رسانی در حالی صورت می گیرد که دو اپراتور موبایل برجسته ایالات متحده، یعنی AT&T و ورایزون بر شروع رقابت 5G با تی موبایل متمرکز شده اند. گرچه توجه زیاد به طیف mmWave بعنوان ابزاری برای ارائه اتصال 5G مطرح است ، اما شاید این یک بازیچه بوده باشد. از طرف دیگر T-Mobile به لطف کسب اسپرینت به طیف میانی فرکانس دسترسی دارد. نمونه تجربیات انجام گرفته روی این طیف، بسیار ساده تر و کاربردی تر به نظر میرسد.
 
FCC حرکت هایی را برای آزاد کردن طیف های باند متوسط از طریق حراج انجام داده است، اما عوارض قانونی و بروکراسی تهدیدی برای زمان بندی این برنامه ها به حساب می آیند. حالا اپراتورهای آمریکا برای یافتن فرکانس بیشتر و بهتر، به منظور بهبود تجربه 5G به عنوان یک شبکه امن و کاربردی، باید به دنبال راههای جایگزین باشند ولی همزمان باید مراقب القای پیام های ناقص یا دوپهلو از طریق روابط عمومی های خود به مشترکین فعلیشان هم باشند.

URL: https://www.ictna.ir/id/114377/

Code: 114377