دوئیچه تلکام مدعی ایجاد پوشش 5G برای 50 درصد آلمانی ها شد

 
5d70a79d21214c08557ac9c3.jpg
 
ICTna.ir - اپراتور آلمانی دویچه تلکام مدعی تحت پوشش قرار گرفتن 50 درصد جمعیت آلمان شد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پوشش جمعیتی مسلماً مشابه پوشش جغرافیایی نیست، اما رسیدن به پوشش جمعیتی 50 درصدی در فایوجی، قطعا دستاورد کوچکی به شمار نمی آید.
 
با استفاده از دارایی های فرکانسی در دامنه های 2.1 گیگاهرتز و 3.6 گیگاهرتز ، Deutsche Telekom پیشرفت چشمگیری در دستیابی به پوشش 5G کسب کرده است.
 
این اپراتور مخابراتی ادعا کرده که 18،000 آنتن 5G را طی فقط 5 هفته راه اندازی کرده تا اتصال 5G را به 3،000 شهر و دهستان در سراسر کشور برساند.
 
والتر گلدنیتس ، رئیس فناوری مخابرات آلمان گفت: "امروز ما فایوجی را جشن می گیریم، چراکه نیمی از جمعیت آلمان اکنون تحت پوشش این فناوری هستند. حالا 5G در تمام ایالات آلمان وارد شده است. این یک قدم بزرگ برای مشتریان ، این جشن شبکه ما و دیجیتالی شدن در آلمان است. "
 
از همه مهمتر ، طیف مورد استفاده اجازه می دهد تا یک تجربه به روز شده را تجربه کند. در بعضی از بازارها ، با ارائه 5G از طریق طیف باند کم، پوشش گسترده تری به دست می آید ، اگرچه دستیابی به سرعت های وعده داده شده را غیرممکن میکند. چراکه با طیف 2.1 گیگاهرتزی سرعت دانلود در 5G تقریبا برابر با 4G است.
 
 
به نظر می رسد وودافون هم در این بین تلاش میکند خود را به عنوان یک راهبر در بازار فایوجی نشان دهد.
 
البته باید منتظر شد و بررسی کرد که تأثیر ناخوشایند دعاوی مرتبط با حذف هواوی بر آلمان و بویژه دویچه تله کام چه تاثیری در این رقابت خواهد داشت.
 
آلمان یک بازار موفق برای فروشندگان چینی تهاجمی بوده و دویچه تلکام یکی از مشتریان عمده محصولات چین تا بحال بوده است. هنوز مشخص است که آیا رگولاتور آلمان در نهایت، محدودیت هایی را در زمینه کار با هواوی اعمال می کند یا نه؟ هرچند که Deutsche Telekom هنوز هم تا حدودی دولتی است. باید منتظر ماند.

URL: https://www.ictna.ir/id/114576/

Code: 114576