انتشار iOS 14 از ۲۶ شهریور آغاز می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
 
اپل همواره سعی‌ می‌کند گوشی‌های خود را بدون پشتیانی رها نکند و کاربران بتوانند آپدیت‌های جدید iOS را دریافت کنند. به دنبال معرفی محصولات جدیدی از سوی کوپرتینویی‌ها در رویداد اپل، شرکت درنظر دارد از  26 شهریور (16 سپتامبر) آخرین نسخه سیستم عامل اختصاصی خود iOS 14 و همچنین iPadOS 14 و watchOS 7  و tvOS را با مشخصاتی به روز رسانی شده منتشر کند.
 
برای کاربران آیفون، آپدیت iOS 14 می تواند موضوع مهمی باشد. نسخه بروزرسانی شده iOS امکان تغییر هوم را فراهم می‌کند که یکی از جدیدترین تغییرات به روز رسانی سیتم عامل اپل محسوب می‌شود. ظاهر رابط کاربری نسخه جدید، امکان استفاده از ویجت‌ها در صفحه هوم را فراهم می‌کند. این تغییر یکی از بزرگ‌ترین تغییرات ظاهری رابط کاربری سیستم عامل اختصاصی اپل است.
 
همچنین ویژگی جدید App Library به سازماندهی اپلیکیشن‌هایی که کاربران می‌خواهند در صفحه اصلی پنهان کنند، کمک می‌کند.  همچنین iOS 14 رابط‌های کامپکت جدیدی برای دسترسی به سیری و پاسخ‌دهی به تماس‌های تلفنی ورودی و همچنین ویژگی‌های تصویر در تصویر (Picture in Picture) برای پخش فیلم را به ارمغان می آورد. کاربران مدت‌ها خواستار اضافه شدن چنین قابلیتی به iOS 14 بوده‌اند.

به ‌روزرسانی جدید سیستم عامل اپل،  رابط کاربری سیری نیز بهبود پیدا کرده و قرار نیست مانند قبل تمام صفحه را بپوشاند. در نسخه جدید هر گاه سیری فراخوانده شود، دستیار صوتی در پنجره کوچکی باز می‌شود. در نسخه جدید iOS، سیری می‌تواند درکنار پیام‌های متنی، پیام‌های صوتی نیز ارسال کند.
 
اپلیکیشن جدید Translate نیز به صورت ویژه برای مکالمات طراحی شده و کاملا آفلاین هم کار می‌کند. با ضربه روی میکروفون اپلیکیشن ترجمه فعالی می‌‌شود.
 
کاربران iOS 14 می‌توانند پیام‌های مهم و همچنین مخاطبان را در Messages پین کنند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند با دوستان و گروه‌های چت خود راحت‌تر صحبت کند. همچنین بهبودهایی نیز قرار است در بخش iMessages در اختیار کاربران قرار گیرد. همچنین نسخه جدید از نظر ویژگی‌های حریم شخصی نیز بهبود یافته است.

URL: https://www.ictna.ir/id/116252/

Code: 116252