جزئیات بودجه وزارت ارتباطات با نمایندگان مجلس بررسی شد

منبع: مهر
 
 
رئیس کمیته ارتباطات مجلس با اشاره به برگزاری جلسه با معاونان وزیر ارتباطات برای بررسی بودجه پیشنهادی دولت در حوزه ICT گفت: اعتبارات درنظر گرفته شده این بخش مورد رضایت وزارت ارتباطات است.
 
مصطفی طاهری با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور معاونان وزیر ارتباطات در کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی اولیه اعتبارات تخصیص یافته به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایحه بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰، گفت: اعتبارات درنظر گرفته شده مورد قبول وزارت ارتباطات است و مسئولان این وزارتخانه، چالش خاصی را در مورد بودجه ۱۴۰۰ مطرح نکردند.
 
وی با بیان اینکه این جلسه با هدف بررسی ردیف های بودجه و پروژه های عمرانی و هزینه ای مربوط به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: در این جلسه معاونان وزیر ارتباطات، گزارشی از برنامه های مدنظر برای سال ۱۴۰۰ ارائه کرده و عنوان کردند که اعتبارات درنظرگرفته شده را در چه مواردی هزینه خواهند کرد.
 
رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معاونان وزیر ارتباطات درخواستی برای کم و یا زیادشدن موارد درنظر گرفته شده برای تخصیص اعتبار بودجه ۱۴۰۰ نداشتند، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد از این بابت، وزارت ارتباطات با سازمان برنامه و بودجه هماهنگ بوده و مشکل و چالش خاصی در بودجه این بخش دیده نمی شود.
 
وی در مورد اینکه گفته شده که برای توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، شاهد افزایش تعرفه خدمات در سال آینده خواهیم بود، گفت: بعید به نظر می آید که در این باره، پیشنهادی در بودجه آمده باشد و تا جایی که بنده این قسمت از اعتبارات بودجه را مشاهده کردم، چیزی در خصوص افزایش تعرفه ندیدم.
 
عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه هنوز بررسی بودجه مربوط به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتمام نرسیده است، گفت: همانطور که در کل بودجه پیشنهادی دولت، افزایش بودجه مشاهده می شود، در ردیف های مختلف بودجه وزارت ارتباطات نیز نسبت به سال ۹۹ شاهد افزایش اعتبار هستیم اما این افزایش اعتبار، تفکیک شده نیست.

URL: https://www.ictna.ir/id/119424/

Code: 119424