پکن: دولت آمریکا باید سرکوب "بی دلیل" شرکت‌های چینی را متوقف کند

منبع: تسنیم
 
 
پس از اقدام دولت ترامپ برای لغو مجوز همکاری شرکت های آمریکایی با غول فناوری چین یعنی شرکت هواوی، دولت پکن به شدت از این اقدام انتقاد و تاکید کرد که آمریکا باید سرکوب بی دلیل شرکت های چینی را متوقف کند.
 
 به نقل از راشاتودی، پس از اقدام دولت ترامپ برای لغو مجوز همکاری شرکت های آمریکایی با غول فناوری چین یعنی شرکت هواوی، دولت پکن به شدت از این اقدام انتقاد و تاکید کرد که آمریکا باید سرکوب بی دلیل شرکت های چینی را متوقف کند.
 
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که برخی از شرکت ها که پیش از این مجاز به ادامه تجارت با شرکت هواوی Huawei بودند، اکنون با لغو مجوز صادرات به این شرکت چینی روبرو هستند.
 
براساس این گزارش، در مجموع هشت مجوز چهار شرکت لغو شد، از جمله مجوزهای مربوط به تأمین کننده اصلی تراشه یعنی شرکت اینتل و شرکت ژاپنی کیوکسیا که سازنده تراشه های حافظه فلش می باشد.
 
وزارت بازرگانی آمریکا همچنین اعلام کرد که "تعداد قابل توجهی" درخواست مجوز برای صادرات به هواوی که برخی از آنها ماهها منتظر تأیید بودند، رد می شود.
 
گفته می شود که سازمان های دولتی آمریکا هنوز در حال بحث درمورد اعطای بیش از 150 پروانه برای صادرات کالاها و فناوری به ارزش 120 میلیارد دلار هستند در حالی که 280 میلیارد دلار دیگر از پروانه های هواوی هنوز بررسی نشده اند.
 
قرار است تأمین کنندگان آمریکایی شرکت هواوی پس از افزودن نام این شرکت به لیست سیاه ایالات متحده که با عنوان لیست نهادهای تحریم شده نیز شناخته می شود، برای ادامه تجارت با هواوی تاییدیه ویژه ای از دولت ایالات متحده دریافت کنند.
 
وزارت امور خارجه چین در پاسخ به این ممنوعیت احتمالی گفت: ما از ایالات متحده می خواهیم که این تصمیم را لغو کند و دست از سرکوب بی دلیل کسب و کارهای خارجی بردارد.
 
دولت چین همچنین متعهد شد که "به حفظ حقوق مشاغل چینی ادامه دهد.
 
بر اساس این گزارش، نه مقامات آمریکایی و نه هیچ یک از شرکت های آسیب دیده رسما لغو مجوز را تأیید نکرده اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/120312/

Code: 120312