اپل به لطف تحریم هواوی بزرگترین فروشنده گوشی هوشمند در دنیا شد

منبع: تسنیم
درحالی که فروش شرکت چینی هواوی در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ با افت ۴۲ درصدی به علت تحریم های آمریکا مواجه شده فروش شرکت اپل در این مدت ۲۲ درصد فزایش یافت و به رکورد ۹۰.۱ میلیون گوشی همراه رسید.
 
 
به نقل از رویترز، شرکت اپل حدود یک چهارم بازار گوشی هوشمند جهان را در سه ماهه پایانی 2020 در اختیار گرفت و تبدیل به بزرگترین فروشنده گوشی همراه در دنیا شد. این در حالی است که فروش شرکت هواوی به خاطر تحریم‌های آمریکا کاهش یافته است. 
 
 اطلاعات شرکت تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد فروش شرکت اپل 22 درصد در فصل پاییز افزایش یافته و به رکورد 90.1 میلیون گوشی همراه رسیده است. به این ترتیب سهم بازار این شرکت به 23.4 درصد می‌رسد.
 
 این شرکت بزرگ فناوری آمریکایی در روز چهارشنبه در گزارش خود اعلام کرد درآمد آن برای اولین بار از 100 میلیارد دلار گذشته است.
 
 اپل سری آیفون 12، اولین گوشی همراه 5G  خود را چند هفته دیرتر وارد بازار کرد ولی تعداد بالای مدل‌ها و ظاهر جدید تقاضا برای به‌روزرسانی آن را مخصوصا در چین افزایش داده است.
 
 فروش این گوشی‌ها در هنگ کنگ و تایوان 57 درصد درسه ماهه پایانی 2020 افزایش یافت.
 
 اپل سامسونگ الکترونیکس را که 73.9 میلیون گوشی همراه طی فصل پایانی 2020 فروخته بود، پشت سر گذاشت.
 
 فروش شرکت هواوی 42.4 درصد در این سه ماهه کاهش یافت و به 32.3 میلیون دستگاه گوشی همراه رسید. این شرکت فناوری چینی ضربه سختی از تحریم‌های آمریکا خورده است. آمریکا مانع عرضه قطعات لازم مثل نیمه رسانه‌ها به این شرکت چینی  شده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/120573/

Code: 120573