تحقیق از فیس بوک، گوگل و توئیتر درباره تأثیر محتوا روی کودکان

منبع: مهر
 
نمایندگان کنگره آمریکا از فیس بوک، گوگل و توئیتر خواسته‌اند تحقیقات داخلی آنها روی تاثیر محتوای آنها روی سلامت کودکان و همچنین تاثیر محصولات رقیب روی سلامت روانی این گروه را ارائه کنند.
 
 به نقل از رویترز، ۴ نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا از فیس بوک، توئیتر و گوگل خواسته‌اند هر گونه تحقیقی که درباره تأثیرگذاری سرویس‌های آنان روی سلامت ذهنی کودکان انجام داده‌اند را ارائه دهند.
 
نمایندگان کنگره در حالی این درخواست را دارند که چند روز قبل دو کمیته انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا جلسه استماعی با حضور مدیران ارشد اجرایی این شرکت‌ها برگزار کردند. در این جلسه درباره روش‌های مدیریت محتوا در زمان حمله به ساختمان کنگره در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ گفتگو شد. کتی مک موریس راجرز نماینده کنگره آمریکا در این جلسه استماع از مدیران ارشد اجرایی پرسید آیا شرکت‌های آنها تحقیقاتی داخلی درباره سلامت روانی کودکان انجام داده‌اند یا خیر.
 
او روز گذشته در نامه‌ای به شرکت‌ها خواهان نسخه‌ای از هرگونه تحقیقات مرتبط یا درباره پیمانکاران و شرکای مرتبط در این خصوص شد. همچنین نمایندگان کنگره آمریکا خواهان اطلاعات درباره تحقیقاتی شده‌اند که شرکت‌ها درباره شیوه تأثیرگذاری محصولات رقیب روی سلامت ذهنی افراد کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند.
 
این درخواست شامل سرویس یوتیوب برای کودکان و اینستاگرام و فیس بوک نیز می‌شود. اینستاگرام مشغول توسعه نسخه‌ای برای کاربران کمتر از ۱۳ سال است.
 
آنها از شرکت‌ها خواسته‌اند تا ۱۶ آوریل به درخواست مذکور پاسخ دهند.

URL: https://www.ictna.ir/id/122415/

Code: 122415