هم‌بنیانگذار اتریوم: بیت کوین احتمالا جایگاه فعلی خود را در بازار رمزارزها از دست می‌دهد

منبع: دیجیاتو
 
«ویتالیک بوترین» هم بنیانگذار اتریوم با اشاره به حباب در بازار رمزارزها، می‌گوید بیت کوین احتمالا به دلیل مصرف بالای انرژی جایگاه فعلی خود را از دست می‌دهد و اتریوم صدرنشینی را از آن خود خواهد کرد.
 
البته ویتالیک بوترین اشاره‌ای به زمان ترکیدن حباب بازار ارزهای دیجیتال نداشته و هیچ گونه پیش بینی نیز در مورد این موضوع مطرح نکرده است. ولی می‌گوید این احتمال وجود دارد اتریوم بتواند در آینده از بیت کوین که در حال حاضر محبوب‌ترین رمزارز بازار است پیشی بگیرد و صدرنشین شود.
 
به اعتقاد وی، موضوع مصرف انرژی اهمیت بالایی دارد و می‌تواند جایگاه فعلی بیت کوین را به خطر بیندازد،‌ مگر اینکه برای استخراج این کوین تغییراتی رخ دهد.
 
ویتالیک بوترین در مصاحبه به خبرگزاری CNN خاطر نشان کرد که بازار پیش  از این نیز سه بار ترکیدن حباب رمزارزها را تجربه کرده است.
 
انتشار توییت ایلان ماسک و ابراز نگرانی در مورد مصرف انرژی و ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی به عنوان یکی از عوامل اصلی در کاهش قیمت اخیر بیت کوین در کنار برخی عوامل دیگر، مورد توجه فعالان بازار قرار دارد. ویتالیک بوترین نیز می‌گوید موضوعات زیست محیطی اهمیت بالایی دارند و نگرانی در مورد چنین مسایلی می‌تواند در وضعیت و جایگاه فعلی بیت کوین در بازار رمزارزها تاثیرگذار باشد.
 
وی از مصرف بالای انرژی، به عنوان یک نقطه ضعف قابل توجه یاد کرد. اتریوم در حال انتقال از PoW به الگوریتم PoS است که باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی می‌شود و براساس برآوردهای  Nimbus این الگوریتم جدید می‌تواند تا  ۹۹ به مصرف کارآمدتر انرژی در استخراج اتر کمک کند. ویتالیک بوترین می‌گوید که این انتقال بسیار مهم است و استخراج اتر با این روش به جای مصرف کردن انرژی یک کشور، به صورت متوسط در حد یک روستا برق مصرف می‌کند.
 
هم بنیانگذار اتریوم می‌گوید اگر بیت کوین بخواهد به فناوری‌های فعلی استخراج پای‌بند باقی بماند، خطر بزرگی را پیش روی خود خواهد داشت.

URL: https://www.ictna.ir/id/124397/

Code: 124397