آنتی ویروس Norton 360 اجازه استخراج اتریوم را به کاربران می‌دهد

منبع: دیجیاتو
 
 
شرکت امنیت سایبری «NortonLifeLock» به برنامه آنتی ویروس Norton 360 قابلیتی را اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق این محصول بتوانند با خیال راحت و بدون نیاز به غیرفعال کردن آنتی ویروس،‌ اتریوم استخراج کنند. 
 
نورتون معتقد است که چنین قابلیت‌هایی مرتبط با استخراج رمزارزها می‌تواند مورد توجه کاربران قرار گیرد و تنظیمات پیش فرض موجب می‌شود تا کاربران دیگر نیازی به اجرای کدهای مشکوک با احتمال آسیب به رایانه نداشته باشند.
 
«وینسنت پیلت»  مدیر ارشد محصولات شرکت امنیت سایبری NortonLifeLock افتخار می‌کند که اولین شرکتی است امنیت سایبری است که به استخراج کنندگان رمزارز اتریوم چنین امکاناتی می‌دهد.
 
شرکت نورتون گفته است که مشترکان می‌توانند رمز ارزهای استخراج شده را روی کیف پول ابری نورتون (Norton Wallet) نگهداری کنند. همچنین کلید اختصاصی برای جابه‌جایی پول به صرافی کوین بیس نیز وجود دارد. نورتون ادعا می‌کند که کاربران در گذشته باید آنتی ویروس خود را برای استخراج بسیاری از رمز ارزها و اجرای برنامه‌های مرتبط، غیرفعال می‌کردند اما به لطف قابلیت جدید دیگر نیازی به چنین کاری نخواهد بود. 
 
آنتی ویروس نورتون به صورت پیش‌فرض روی لپ‌تاپ‌های برخی از تولیدکنندگان نصب شده است و اکنون چنین محصولاتی از ابزار استخراج رمز ارز بهره خواهند برد. اما چنین فرایندی ممکن است نگرانی‌هایی پیرامون استخراج گسترده رمز ارز توسط کاربران عادی و آسیب به محیط زیست را افزایش دهد. همچنین ممکن است دولت‌ها برای کنترل چنین شرایطی، مالیات بیشتری روی دستگاه‌ها اعمال کنند و در نهایت مصرف‌کنندگان نهایی مجبور به پرداخت بهای اضافه شوند. 
 
اما نصب پیش‌فرض نرم‌افزارهای استخراج رمز ارز می‌تواند شیوه‌ جدیدی برای ارائه محصولات رایگان یا ارزان را فراهم کند. برای مثال تولیدکنندگان رایانه ممکن است محصولات خود را با قیمت کمتر یا شرایط ویژه‌ای به بازار عرضه کنند، اما چنین دستگاه‌هایی به صورت مداوم در حال استخراج رمز ارزها خواهند بود و با استفاده از برق خانگی کاربران، سود کلان و پیوسته‌ای برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند. 
 
به نظر می‌رسد نورتون در حال فراهم کردن شرایطی است که احتمال دارد در بلند مدت، کنترل آن به آسانی امکان‌پذیر نباشد. نورتون در پست وبلاگ تنها خبر از امکان استخراج اتریوم داده است اما طبق گزارش خبرگزاری CNN، این شرکت در نظر دارد امکان استخراج سایر رمز ارزها را نیز برای کاربران خود فراهم کند. در حال حاضر تنها طیف محدودی از دارندگان آنتی ویروس نورتون می‌توانند از قابلیت جدید آن استفاده کنند اما در آینده‌ی نزدیک دسترسی گسترده و عمومی فراهم خواهد شد. 

URL: https://www.ictna.ir/id/124981/

Code: 124981