پرتاب جدیدترین فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی چین

منبع: تسنیم
 
دفتر مهندسی فضایی سرنشین‌دار چین اعلام کرده است که فضاپیمای باری Tianzhou-۳ با موشک Long March-۷ Y۴ امروز به مقصد ایستگاه فضایی این کشور در فضا به پرواز درمی‌آید.
 
دفتر مهندسی فضایی سرنشین‌دار چین اعلام کرده است که فضاپیمای باری Tianzhou-3 با موشک Long March-7 Y4 امروز بعدازظهر به مقصد ایستگاه فضایی این کشور به پرواز درمی‌آید. چین ماموریت Shenzhou-12 خود را در 17 سپتامبر به پایان رساند چراکه سه فضانورد چینی در قالب کپسول بازگشت با خیال راحت در منطقه‌ای از پیش تعیین‌ شده روی زمین با بالاترین دقت فرود آمدند.
 
ایستگاه فضایی چین که در حال حاضر ترکیبی از یک واحد اصلی و فضاپیمای باری Tianzhou-2 است، آماده استقبال از بازدیدکنندگان جدید، از جمله سفینه فضایی Shenzhou-13 است که انتظار می‌رود در ماه اکتبر به فضا پرتاب شود.
 
پیش از این فضاپیمای باری "Tianzhou-2" ماژول اصلی ایستگاه فضایی جنجالی کشور چین را به فضا رساند که این فضاپیما شامل تجهیزات و پیشرانه‌های فضایی است؛ آژانس فضایی سرنشین‌دار چین "CMSA" اعلام کرده است که روند اتصال فضاپیما و اتصالات مربوط به رایانه تقریباً هشت ساعت به طول انجامیده است.
 
یک موشک "Long March-7 Y3" حامل "Tianzhou-2" در ساعت 8:55 عصر (به وقت پکن) روز شنبه از سایت پرتاب فضاپیمای Wenchang در استان هاینان در جنوب چین پرتاب شد؛ پس از 604 ثانیه، "Tianzhou-2" از موشک جدا شد و وارد مدار تعیین شده خود شد و ساعت 9:17 بعدازظهر، صفحات خورشیدی تیانژو -2 باز شدند و به درستی کار کردند؛ CMSA گفته است که پرتاب با موفقیت کامل انجام شد.

URL: https://www.ictna.ir/id/128692/

Code: 128692