عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
اخبار امنیت در ایستنا
سه شنبه، 25 بهمنماه 1384

07:18 PM

February 14, 2006


میهن بلاگ هم هک شد !

ساعت ۱۸:۵۰ عصر امروز و درحالی که تنها چندساعت از بازگشایی سرویس وبلاگ نویسی بلاگفا که صبح امروز Down شده بود سرویس وبلاگ نویسی میهن بلاگ هم هک شد.


به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در حال حاضر به جایی صفحه اصلی میهن بلاگ صفحه سیاهی مشابه همان صفحه ای که در جریان دستکاری DSN های سایت پرشین بلاگ نمایش داده میشد نمایان میشود که در آن هکری با نشانی DNJOURNAL2005@YAHOO.COM همان سوال قبلی را مطرح کرده که "چرا یکی از بهترین سایت سرویس دهنده وبلاگ ایران به دلیل امنیت کم باید هک شود؟"


مهندس سید رضا هاشمی فشارکی کارشناس امنیت در گفتگو با خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) گفت: برخلاف شباهت ظاهری میان حمله به پرشین بلاگ و میهن بلاگ هیچگونه دستکاری در DNSهای دامنه MihanBlog.com مشاهده نمیشود و بنظر میرسد که میهن بلاگ به دلیل نقص امنیتی در مدیریت سرور مورد حمله قرار گرفته است و خطر دستکاری و حتی از بین رفتن بانک اطلاعاتی این سرویس وجود دارد.


به گزارش ایستنا این درحالی ایست که از ساعت ۸ صبح امروز و به مدت ۸ ساعت سرویس وبلاگ نویسی بلاگفا هم بدلیل حمله به دیتاسنتر Our Iran در کشور کانادا از دسترس خارج بود.


خبرتکمیلی: ۱۵ دقیقه بعد و برای لحظاتی بجای صفحه دستکاری شده میهن بلاگ صفحه اصلی قرار گرفت اما پس از چند دقیقه مجددا سایت از دسترس خارج شد.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی