عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
اخبار امنیت در ایستنا
شنبه، 25 شهریورماه 1391

07:16 PM

September 15, 2012


تدوین ۲نظام‌نامه در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات

2 نظام‌نامه از مجموعه نظام‌های فرابخشی امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) در موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شد.
به گزارش مهر، نظام‌های “محرمانگی، امضای دیجیتال و حمایت از رمز ملی” و “ارزیابی و اعتبارسنجی محصولات و عرضه‌کننده خدمات افتا” از مجموعه نظام‌های فرابخشی افتا پیش‌بینی شده در سند راهبردی افتا، در موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شد.


در اقدامات پنجم و هفتم از راهبرد دوم سند راهبردی افتا، تدوین “نظام محرمانگی و امضای دیجیتال” و در قالب اقدام سوم از راهبرد دوم این سند، تدوین “نظام ارزیابی و اعتبارسنجی محصولات و عرضه کننده خدمات افتا” پیش‌بینی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان همکار در تدوین این اسناد، تعیین شده است.


کمیته افتای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تدوین نظام‌نامه‌های مذکور را به مؤسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات ارجاع داد که این نظام‌ها در قالب دو پروژه برون‌سپاری مجزا به مرحله اجرا درآمد و ضمن آن اسناد بالادستی مربوطه نظیر سند راهبردی و نظام‌نامه تدوین و خروجی‌های آن نهایی شد.


در حال حاضر نسخه نهایی این اسناد آماده ارائه به کمیته افتای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات براي طی مراحل تصویب و ارسال به دولت است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی