عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
اخبار امنیت در ایستنا
دوشنبه، 3 مهرماه 1391

06:11 PM

September 24, 2012


دوسوم کاربران خطرات امنیتی را نادیده می‌گیرند

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی O+K Research در بررسی جدید نشان داد حدود دوسوم کاربران معمولی رایانه‌ای تاکنون حتی یک بار هم نام Stuxnet، Duqu و Zeus که خطرناک‌ترین تهدیدات آنلاین محسوب می‌شوند را نشنیده‌اند.


Sixty-two percent of users ignorant of top malware: report


در این میان گفته می‌شود که ۲۸ درصد کاربران فقط نام این سه بوت‌نت مخرب را شنیده‌اند و اطلاعات بسیار کمی در مورد آن‌ها دارند.
به گزارش سایت itp، مرکز O+K برای دریافت این نتایج نظرسنجی جامعی را در ۲۵ کشور جهان انجام داد. افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد مفهوم روز-صفر (Zerrro-Day) و خطرناک‌ترین بوت‌نت‌ها نداشتند.
گزارش نهایی این مرکز نشان داد ۸.۵ درصد کاربران بر این باورند که رایانه شخصی آن‌ها نسبت به آنچه که روی آن نصب شده است به هیچ ابزار امنیتی مکمل نیاز ندارد و در این میان حدود نیمی از افراد هم گفتند که اطلاعات آن‌ها تقریبا ایمن است.
در بخش ابزار‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی همراه ۱۶ درصد از صاحبان رایانه‌های لوحی و ۱۵ درصد صاحبان گوشی‌های هوشمند مدرن توضیح دادند که مطمئن هستند دستگاه الکترونیکی آن‌ها در معرض هیچ خطری نیست. این مطالعه نشان داد کمتر از نیمی از کاربران موبایلی بر این باورند که دستگاه‌های الکترونیکی آن‌ها کم و بیش ایمن‌سازی شده‌اند که البته این افراد از وجود نرم‌افزارهای امنیتی برای تقویت امنیت دستگاه الکترونیکی همراه خود مطلع بوده‌اند.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی