عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
اخبار امنیت در ایستنا
سه شنبه، 4 مهرماه 1391

06:02 PM

September 25, 2012


هك روزانه 15 سايت در ايران

معاون تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي از هك روزانه 15 سايت در ايران خبر داد.


سرگرد علي نيك‌نفس در گفت و گو با ایسنا، در مورد ميانگين هك سايت‌هاي ايران گفت: به طور ميانگين سايت‌هاي ايراني با دامنه اينترنتي (ir.) روزانه 15 سايت هك مي‌شود كه عمدتا سايت‌هاي مهمي نبوده‌اند.


وي با بيان اينكه درصد هك و نفوذ به سايت‌هاي حساس و مهم بسيار كم است، چرا كه طبيعتا سطح امنيتي اين سايت‌ها به نسبت ديگر سايت‌هاي غيرحساس بيشتر است گفت: هك‌شدن يك سايت مهم در فواصلي، آسيب‌هاي زيادي وارد مي‌كند زيرا اين‌گونه سايت‌ها اطلاعات سازماني و مردمي زيادي در خود دارند و نفوذ در اين گونه سايت‌ها موجب بروز خسارت مي‌شود.


نيك‌نفس درباره فعاليت هكرها در ايران گفت: هك از نظر پليس جرم محسوب شده و طبيعتا پليس با مجرمان ارتباطي نخواهد داشت.


وي با بيان اينكه برخي هكرها با نفوذ به سيستم‌ شركت‌ها يا سازمان‌ها، اقدام به شناسايي نقاط ضعف ايمني اين سايت‌ها مي‌كنند، گفت: اين هكرها موضوع را به دستگاه‌ها گزارش داده و بعضا توسط خود دستگاه به عنوان كارشناس امنيتي استخدام مي‌شوند كه اين موضوع موجب تهديدات مضاعف و افزايش خطرات مي‌شود كه توصيه ما، عدم استفاده از مجرمان سايبري، بويژه در موضوعات امنيتي است.


معاون تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي با بيان اينكه با بهره‌گيري از كارشناسان، در قالب مشاور امنيتي و كيفي‌سازي پليس فتا مي‌توان گام مهمي در راستاي پاكسازي فضاي مجازي برداشت خاطرنشان كرئد: تامين امنيت در فضاي مجازي موضوعي پيوسته است و موجود آسيب‌پذيري در يك سيستم مي‌تواند مخاطرات زيادي به همراه داشته باشد.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی